Bugün SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu ile sitenizi Google’da kısa sürede ilk sıralara taşıyabilirsiniz. Bu dijital hizmet kapsamında, responsive web tasarım ve anlık raporlama gibi sitenizin gelişimine yönelik hizmetler de sunulmakta.

Responsive web tasarım, mobil ve masaüstü cihazların tümünde sitenizin ekrana uyumlu şekilde görüntülenmesini sağlayan ve şu an Dünya’nın %25’inde kullanılan yenilikçi bir web tasarım tipi.

Sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilmenizi sağlayan en basit yöntemlerden biri de elbette dijital pazarlama siteniz için reklamlar oluşturmak. Bunun için, başarısı kanıtlanmış araçlardan biri olan Google reklam yöneticisini tercih edebilirsiniz.

İşletmenizi Sanal Ortama Taşıyın 

Bir işletme sahibi iseniz, işletmenizin tüm özellikleri ile dünyaya tanıtılmasını kolaylaştırmak adına Google ADS’ten yardım alabilirsiniz. Google reklam yöneticisi aracılığıyla sunmuş olduğunuz hizmetlere ya da ürünlere ihtiyacı olan müşterilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün.

Çevrimiçi Ortamda Kalıcılığınızı Artırın 

İşletmenizin yönetimini çevrimiçi ortamda elinizde bulundurarak marka bilinirliğinizi, ürün ya da hizmet satışını zirveye taşıyabilirsiniz. Bunun için kaliteli reklamlarla hedef müşteri kitlenizin ilgisini çekmeniz gerekiyor.

Google ADS kullandığı akıllı teknoloji ile sizin adınıza zaman içinde reklamlarınızın iyileştirilmesine ve daha ilgi çekici hale gelmesine yardımcı olur. Böylece reklam envanteriniz her geçen gün daha iyi sonuçlara ulaşır ve sanal ortamdaki kalıcılığınız artırılır.

Reklam Raporları ve İlerleme İpuçlarından Faydalanın 

Google ADS kullanmanın en avantajlı yanlarından biri işletmenizin çevrimiçi ortamdaki ilerleme başarısını en net şekilde gözlemleyebileceğiniz raporlar ve analizler oluşturmasıdır. Bunun yanı sıra gelişmenize katkı sağlayacak ipuçları önererek atacağınız yeni adımlar konusunda da yardımcı olur.

Reklamlarınızı Özelleştirin

Google ADS’in temel hedefleri arasında, firmanızın daha fazla telefon almasını sağlama, mağazalarınızın müşterilerinizce ziyaretlerini artırma ve daha fazla web kullanıcısını web sitenize çekme gibi hedefleri vardır.

Bu hedeflere bağlı olarak dijital reklamlarınız hedef kitlenize ve ulaşmak istediğiniz sonuçlara göre özelleştirilerek en mükemmel hale getirilir. Google ADS size dijital reklamcılığın her alanında yardımcı olmak adına tasarlanmış bir platformdur.

Reklamlarınızı Potansiyel Müşterilerinizle Buluşturun 

Google ADS ile nerede, hangi sosyal medya platformunda ya da hangi web sitesinde reklam yayınlamak istediğinize karar verebilirsiniz. Yerel pazarda sağlam bir yer edinmek elbette reklamlarınızın doğru yönetilmesi ile mümkün olacaktır. Google ADS özelleştirilmiş reklam hedefleme kriterleri sayesinde reklamlarınızı doğru tüketici kitlesi ile buluşturmanızı sağlar.

Reklam Envanterinizi Tek Bir Noktadan Yönetin 

Google ADS kullanımının en avantajlı yanlarından biri, doğru reklam yönetimi gibi stratejik bir katkı sağlıyor olmasının yanı sıra reklamların tek bir merkezden yönetilmesine olanak sağlamasıdır.

Google ADS reklam tasarımından ve özelleştirilmesinden tutun, çoklu reklamların yönetilmesi, reklam rezervasyonları ve reklam satışı gibi tüm ihtiyaçların tek bir noktadan yönetilmesini sağlar. Google ADS ile kısa cümlelerden oluşan ya da dikkat çekici görsellerle özgünleştirilmiş reklamlar hazırlayabilirsiniz.

Bütçe Sınırınızı Ayarlayın 

Google ADS kullandığınızda, reklamlarınız için ayırdığınız bütçeyi aşmanız söz konusu olmaz. Aylık bütçenize kapsamında harcama tahminlerini içeren raporlara göre hareket edebilmeniz sağlanır.

Dijital reklamlar oluştururken aylık bütçenizi düzenleyebilmeniz, bütçe aşımı gibi durumlarda reklam kampanyalarınızı duraklatabilmeniz mümkün olur.

Google ADS tüm bunların yanı sıra yalnızca gelir tabanlı sonuçlar için ödeme yapmanızı sağlar. Yani eğer Google reklam yöneticisi kullanıyorsanız, kullanıcılar mağazanıza ulaşmak amacıyla reklamınıza tıklayıp sizi telefonla aradığında, web siteniz reklamınız aracılığıyla ziyaret edildiğinde ya da Google haritalar üzerinden mağazanızın yol tarifi alındığında ödeme yapmanız söz konusu olur.