İşletmenizin gücünü artırmanın en kolay ve hızlı yollarından biri dijital ortamda yer almaktır. Sektörünüzde kalıcı başarıyı yakalayabilmek için ilk hedefleriniz arasında, dijital ortamın getirilerinden üst düzeyde faydalanmanızı sağlayacak bir web sitesi kurmak olmalı. Bugün milyonlarca kişi, dijital pazarlama siteleri aracılığıyla ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetlere ulaşıyor.

SEO hizmetleri ile anahtar teslim web sitesi sahibi olabilirsiniz. SEO kapsamında akıllı dijital araçlar kullanılarak, içerik ve tasarım bakımından sektörünüzde fark yaratmanıza öncülük edecek olan web siteniz kurulur ve geliştirilerek ziyaretçi trafiğine açık hale getirilir.

Sitenizin, sürekli değişip gelişen bir ortam olan webte sürekli optimize edilerek güncel kalması böylece web kullanıcıları tarafından yoğun ziyaret alması sağlanır. Arama motoru optimizasyonu ile web siteniz sürekli çalışır durumda kaldığından ürün ve hizmetlerinizi daha fazla kişiye pazarlayabilme imkânınız bulunur.

Web kullanıcıları, sektörünüze özel hedef anahtar kelimeleri arama motorlarında arattıklarında, arama sonuçlarında ilk olarak sizin sitenizin adresi listelenir. Web site tasarımının, gelişmiş kullanıcı deneyimi sunması, özellikle dijital pazarlama siteleri için SEO’nun en önemli konuları arasında yer alır.

Responsive web tasarım olarak bilinen uyumlu tasarım modeliyle sitenizin her türlü cihaz ve işletim sisteminde ekrana uyumlu şekilde görüntülenebilmesi, menülerin yer değiştirerek sergilenmesi gibi gelişmiş özelliklerle tasarlanması söz konusu olur.

Anlık raporlama da bir SEO hizmeti olup, web sitenizin çalışır durumda iken ne kadar performans gösterebildiğini tespit eder. Performans izleme ile sitenizin yavaş yüklenmesi gibi sorunların sebeplerinin tespit edilmesi sağlanır.

Her türlü işinizi web ortamına taşıyarak sektörleşebilmenizin önünü açan web tabanlı yazılımlar SEO’nun temelini oluşturmaktadır.

Web Tabanlı Yazılımlar Nasıl Çalışır? 

Web tabanlı yazılımlar, kullanıcıların kişisel bilgisayarlarına yüklemeden kullanabildikleri, yalnızca internet kullanılarak ulaşılabilen, yani bulutta çalışan yazılımlardır. Web tabanlı yazılımlarda, kullanıcının kişisel disk alanına veri depolaması, RAM harcaması gerekmez.

Web Tabanlı Yazılımlar Nelerdir? 

Çeşitli Google uygulamaları, çeşitli web sitelerinin mobil uygulamaları, görüntülü konuşma yapmanızı sağlayan sosyal medya araçlarının uygulamaları ve mesajlaşma uygulamaları, ses tanıma uygulamaları, web tabanlı yazılımlara örnek verilebilir.

2003’te ortaya çıkmış olan ve açık kaynak kodlu web sitelerinin geliştirilmesi amacıyla kullanılan, web sitelerinin içeriğini internet bağlantısı kullanarak masaüstü ya da mobil cihazlardan düzenlemeye yarayan, sitenizde yeni sayfa ve yayınlar oluşturmanıza imkan tanıyan, basit ve kullanışlı içerik yönetim sistemi olarak bilinen WordPress, güzel bir web tabanlı yazılım örneğidir.

Web tabanlı yazılımlar, küresel çapta bilgi kaynağı olan internetteki çeşitliliğin kaynağı web sitelerinin kurulması ve geliştirilmesine yarayan araçlar olarak görülebilirler.

Web Tabanlı Yazılımların Avantajları Nelerdir? 

Bir web tabanlı yazılım, internet erişimi bulunan dağınık konumlardan aynı anda kullanılabilir. Bir dijital pazarlama sitesinde yapılacak güncellemeler, işletmenin depo, fabrika ve şubesinden, çalışanların yetkisi dahilinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilebilir.

Sahada ya da seyahatteyken, web siteniz üzerindeki tüm işlemleri her noktadan gerçekleştirebilme imkanı sunan web tabanlı yazılımları bilgisayarınıza indirmenize, kurmanıza gerek bulunmaz. Kurulum ve indirme gibi işlemlerin olmaması destek personeline olan ihtiyacın da otomatik olarak ortadan kalkmasını sağlar.

Bulutta çalışan yazılımların geliştirilmesinin ve bakımının, çeşitli masaüstü yazılımların geliştirilmesinden daha basit olduğu bilinir. Web tabanlı yazılımlar, özellikle belli bir işletim sistemi ya da donanım gerektirmezler. Farklı işletim sistemlerine sahip her türlü cihazda çalıştırılabilir olma özelliği ile size hız kazandırırlar.

Maliyet ve zaman bakımından kazanç sağlamanız web tabanlı yazılımlarla mümkündür. Çünkü bu yazılımlar yalnızca internet gibi ucuz ve kullanışlı bir ağı kullanarak çalışır.