Web ortamında kendi sitenizi kurarak yaratıcılığınızı konuşturduğunuz çalışmalarınızı pazarlayabileceğiniz, çeşitli metin içerikleri görsel ve animasyonlarla ziyaretçilerinizi bilgilendirebileceğiniz sadece size ait bir alan oluşturabilirsiniz. Bir web sitesi kurmak için pek çok sebebiniz bulunmakta.

Günümüzün ana bilgi kaynağı olan web firmanızın, kurumsal kimliğinizin adını dünyanın bir diğer ucuna kadar ulaştırabilme imkânı sunuyor. Bunun yanı sıra web tabanlı dijital pazarlama başlı başına bir sektör haline gelmiş durumda. Peki, web sitesi nasıl kurulur?

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Bir web sitesi sahibi olmak için, üst düzey bir yazılımcı olmanıza ya da bu alanda bir profesyonel olmanıza gerek bulunmamakta. Çevrimiçi ortamda ben de varım diyebilmenizi sağlamak adına, sizler için hizmet veren SEO şirketlerinin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hazır kurulmuş, geliştirilmiş, kullanıma hazır bir web sitesi ile alanınızda rakiplerinize fark atmak zannettiğinizden daha hızlı ulaşabileceğiniz bir hedef. Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO hizmeti başta responsive web tasarım olmak üzere sitenizin ziyaretçi trafiğini artıracak pek çok teknik hizmeti sunuyor.

Site trafiğinin yükseltilmesinin yanı sıra web sitenizin güncel trafik durumunu sürekli görüntüleyebileceğiniz anlık raporlama da alacağınız SEO hizmetinin bir diğer getirisi.

SEO, sitenizi kullanıcı yararına olan kalitesini artırarak, sitenizin arama motorlarında ilk sırada yer almanızı sağlıyor. Böylece siteniz daha fazla ziyaret ediliyor ve cironuz yükselmiş oluyor. Peki, iyi bir web sitesi tasarımı nasıl olmalı?

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web sitenizin tasarımı, markalaşmış olan bir firmanın prestijinin korunması ve ileriye taşınması ya da henüz gelişme aşamasında olan firmanın markalaşmasının önünün açılması bakımından en önemli faktör olarak karşımıza çıkmakta. Web tasarımında görselliğin yanı sıra kullanıcı davranışlarının da göz önünde bulundurulması oldukça önemli bir nokta.

Aldığınız SEO hizmeti kapsamında, web tasarımcısının görevleri arasında güncel tasarım trendleri ile yenilikçi bir web sitesi tasarımı oluşturma, modern grafik arayüzleri çalışarak siteyi ilgi çekici hale getirme, sektöre ve firma logosuna uygun birbiri ile uyumlu renk paleti seçimi yapma, siteye yerleştirilen reklam görselleri olarak bilinen bannerların ve ürün görsellerinin düzenlenmesi ile ilgilenme, site yazılımcısına animasyon ve verilerin bilgilendirmesini yapma gibi görevler yer almakta.

En temel haliyle bahsettiğimiz bu görevlerin yanı sıra, web tasarımının farklı cihazlarda uyumlu bir şekilde görüntülenebilmesini sağlamak da web tasarımcısının görevleri arasında yer alıyor. Bu tip web tasarımı responsive web tasarımı olarak adlandırılıyor.

Responsive Web Tasarımı Nedir?

Responsive web tasarımı bir diğer adıyla uyumlu web tasarımı, sitenizin farklı cihazlarda kullanıcıya sıkıntı yaratmayacak şekilde görüntülenmesini sağlayan bir web tasarımı olarak karşımıza çıkıyor.

Farklı işletim sistemlerinde, tablet, mobil cihazlar ve bilgisayar ortamında, ekran genişliğine tam oturan bir görüntüleme sağlanması, farklı cihazlarda menü ve kategorilerin yer değiştirerek kullanım kolaylığı oluşturulması, metin içeriklerinin zoomlanmadan kolayca okunabilmesini sağlayan responsive web tasarımı aynı zamanda ikincil site elementlerini ayıklayarak sitenizin en yalın haliyle ziyaretçiye sunulmasını da sağlıyor.

User Experience Web Tasarımı 

İyi bir web tasarımının en önemli basamaklarından bir tanesi elbette iyi bir analiz olmakta. Firmanızın beklentileri ve firmanızın ulaşmak istediği hedefe yönelik araştırmaya dayalı tasarımlar, potansiyel müşterilerinizin beklentilerine yönelik tasarımlar, diğer sitelere fark atabileceğiniz özgün web sitesi tasarımları öncelikli hedefler arasında yer almalı.

User experience web tasarımı, müşteri deneyimine dayalı bir web sitesi tasarımı olup, site ziyaretçilerinin keyif almasını sağlayan müşteri memnuniyetini artıran tasarımları ortaya koyan bir SEO hizmeti olarak karşınıza çıkmakta.