330 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı olan Twitter, e-ticaret markalarına büyük bir potansiyel kitle sunuyor. Twitter tarafından ankete katılan kullanıcıların % 54'ü, tweetlerde bahsedilen bir markayı gördükten sonra markanın web sitesini ziyaret ettiklerini, markayı aradıklarını veya marka içeriğini retweetlediklerini söyledi. Ücretli sosyal medya stratejinizi planlarken, insanlar doğrudan Facebook'a geçme eğilimindedir, ancak Twitter reklamları da asla yabana atmamalısınız.

Bu gönderide, farklı Twitter reklam türleri ve en iyi uygulamalar da dahil olmak üzere Twitter'da reklam verme hakkında bilmeniz gerekenleri ele alacağız. Ama önce…

 

Twitter reklamları ile performans için ödeme yaparsınız. Bir Twitter reklamı oluşturduğunuzda, bir hedef seçersiniz ve yalnızca bu reklam hedefine ulaştığınızda ödeme yaparsınız.

Twitter Reklamları

Aşağıda, "performans için ödeme" modelinin nasıl çalıştığına ilişkin bazı örnekler verilmiştir: Hedefiniz web sitesi dönüşümleri ise, yalnızca sitenizde dönüşüm gerçekleştiren kişi sayısı için ödeme yaparsınız Hedefiniz Twitter etkileşimi ise, yalnızca tweetinizle etkileşim kuran kişi sayısı için ödeme yaparsınız Hedefiniz uygulama yüklemeleri ise, yalnızca başarılı uygulama yüklemeleri için ödeme yaparsınız Hedefiniz takipçi tabanınızı büyütmekse, yalnızca hesabınızı takip eden kişi sayısı için ödeme yaparsınız.

Twitter, markaların video içeriğini paylaşması için de harika bir fırsat. Kullanıcılar Twitter'da günde 2 milyar video izliyor ve Videolu Twitter reklamları, reklamverenler için etkileşim başına maliyet açısından % 50 daha ucuzdur. Giyim, fitness veya güzellik gibi görselliği yüksek sektörlerdeki markalar için video Twitter reklamları, Twitter'da halihazırda video içeriği arayan bir kitleye ulaşmanın harika bir yoludur.

Twitter Reklam Türleri

3 ana tür Twitter reklamı vardır:

 

1. Tanıtılan Trendler

Promoted Trends, sponsorlu bir konu ve hashtag'i Twitter'ın "trend olan konular" kutusunun üstüne koydu. Twitter'da trend olan konular, en çok konuşulan konuları gösterir. Trend konular, kullanıcıların zaman çizelgelerinde, Keşfet sekmesinde ve Twitter uygulamasında görünür. Promoted Trends, bir hashtag'i bu listenin en üstünde tanıtmanıza izin verir. Tanıtılan Trendler, tanıttıkları 24 saat boyunca Twitter'daki tüm kullanıcılar tarafından görülebilir. Tanıtılan Trendler, Twitter'da reklam vermenin en pahalı yollarından biridir.

2. Tanıtılan Hesaplar

Tanıtılan Hesaplar, Twitter'ın şu anda hesabı takip etmeyen ve ilgisini çekebilecek kullanıcılara önerdiği hesaplardır. Twitter, insanların takip etmesi için düzenli olarak hesaplar önerir; Tanıtılan Hesaplar, bu öneri listelerinin başında görünür.

Tanıtılan Hesaplar oluşturmak için, reklamverenlerin bir Takipçiler kampanyası oluşturması gerekir. Bu kampanya gösterimleri, kullanıcıların ana zaman çizelgeleri, "kimi izleyecekler" listeleri ve arama sonuçları dahil olmak üzere Twitter'da birden çok yerde görüntülenir.

3. Tanıtılan Tweetler

Bu, Twitter reklamının en yaygın ve çok yönlü biçimidir. Tanıtılan Tweetler, reklamverenlerin daha geniş bir kitleye ulaşmak veya mevcut takipçilerle daha fazla etkileşim kurmak için geride bıraktıkları tweet'lerdir.

Normal Tweetler gibi, Tanıtılan Tweetler de retweetlenebilir, yanıtlanabilir, beğenilebilir ve paylaşılabilir. Ayrıca, bir Tanıtılan Tweetin Twitter profil sayfanızda görünüp görünmeyeceğini de seçebilirsiniz - reklamverenler, Tanıtılan Tweetleri tüm takipçiler yerine yalnızca belirli bir hedef kitleye gösterme seçeneğine sahiptir.

Kullanıcıları belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmek istiyorsanız, Tanıtılan Tweetler ilgi çekici içerik içermeli ve bir eylem çağrısı içermelidir. Tanıtılan Tweetler ile şunları yapabilirsiniz:Amacınız işletmeniz için farkındalık yaratmaksa, Tanıtılan Tweetler şunları yapabilir:

 

Genel olarak, Twitter reklamcılığı, e-ticaret markaları için çok yönlü bir seçenek olabilir - ister yüksek hedefli kitlelere ulaşmak ister olabildiğince çok kullanıcıyla etkileşim kurmak isteyin. Hedef belirleme ve performans için ödeme modeli, onu ücretli sosyal medya kampanyaları yürütmek ve Twitter'ın 330 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısına ulaşmak isteyen reklamverenler için esnek bir araç haline getiriyor