Web bugün bilgi almak, eğlenmek, öğrenmek, iletişim ve satın alımlar için tercih edilen en hızlı, en güvenli ve en ucuz araç olarak değerlendirilebilir. Elbette web kullanıcılarına aradıkları bilgiyi, ürünü ya da eğlenceyi sunan web sitelerinin oluşturulma ve geliştirilme aşamalarının arka planında büyük bir emek yatıyor.

Her web sitesi sahibin de bildiği gibi, web siteleri Google tarafından, organik içerik, yazılım ve tasarım bakımından kalite kriterlerine tabi tutulur. Her anlamda emek harcanarak oluşturulmuş, her zaman güncel kalabilen, metin içeriği ve görsel kalitesi bakımından üstün bir siteniz varsa insanlar sektörünüz ya da alanınızla ilgili kelimeleri arattığında siteniz Google’da ilk sırada yer alır ve daha fazla ziyaretçi çeker.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, anlık raporlama ve web tasarım gibi konularda destekçi olarak site trafiğinizi yükseltmenize ve cironuzu artırmanıza yardımcı olur.

Kusursuz Bir Web Sitesi Tasarımına Sahip Olun 

Web sitesi tasarımında yazılımsal özelliklerden tutun renklerin seçimine kadar her nokta önemlidir. Kurumsal ya da kişisel web sitenizin gelişmiş ziyaretçi deneyimi ile çevrimiçi ortamda yer alması, kolay anlaşılabilir bir arayüz ile çalışması sayesinde sitenizin trafiğini zirveye taşıyabilirsiniz.

Bugün yavaş yavaş dünyanın pek çok noktasında tercih edilmeye başlanan responsive web tasarım modeli sitenizin mobil cihazlar tabletler ve masaüstü cihazlarda ekran tipine uyumlu şekilde görüntülenmesini sağlıyor. Yenilikçi ve ilgi çekici bir tasarım web sitenizi benzerlerinizle rekabet eder hale getirir.

Anlık Raporlama İle Sitenizin Kontrolünü Elinizde Tutun 

Anlık raporlama ile sitenizin kontrolünü sürekli elinizde tutabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlamanın yanı sıra sitenin başarısının kalıcılığını artırmak adına da çalışmalar yürütür.

Web siteniz yayınladığınız reklamlar, video ve animasyonlar ya da görseller sebebiyle düşük performans gösterebilir. SEO hizmeti aldığınızda, web siteniz kullanıcı ziyaretleri esnasında yavaşladığında ya da düşük performans gösterdiğinde bildirim almanız mümkün. Sayfanızın performansının neden düştüğünü tam anlamıyla açıklayan bir rapor almanız sağlanır.

Web Sitenizi Sürekli İzleyin 

Web Sitenizin sürekli bir şekilde hızlı kalmasını sağlamak birkaç yazılımsal düzenlemenin yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak maalesef çoğu web sitesi için durum bu şekilde değildir.

Sitenin durumunun sürekli kontrol altında tutulması için performans analizi mutlaka gereklidir. SEO bu alanda size yardımcı olur. Web sitenizi sürekli izlemenizin bir gereklilik olmasının birçok nedeni vardır.

Sayfanızın Yüklenme Hızını Stabil Kılın 

İnternet karmaşık bir yapıya sahiptir. Web siteniz teknik olarak ön uç ve arka uç kodu, barındırdığı sunucular, dahili resimler ve videolar gibi içerikler, sosyal medya entegrasyonu, pazarlama izleyicileri gibi üçüncü taraf widget’ları ve daha fazlası gibi pek çok hareketli bölümden oluşmaktadır.

Bu hareketli kısımlardan herhangi birinin beklenmedik bir şekilde değişmesi durumunda sayfa yüklenme süreniz yükselebilir. SEO ile sürekli izlemede kalarak sorunun neden kaynaklandığını daha hızlı anlar ve çözüme daha kolay ulaşırsınız.

Web Siteniz Çalışıyor Olabilir, Ancak Kullanılabilir mi? 

Sayfanızın yüklenme süresini ve sitenizin çeşitli metriklerde düşük performans gösterip göstermediğini tam anlamıyla anlatan bir rapor sayesinde bilmek, yalnızca sitenin yeterli olup olmadığını söyleyen basit bir bildirimden çok daha değerlidir. SEO ile performansınızın tüm resmine sahip olursunuz.

Web siteniz bazen çalışıyor olduğu halde kullanılabilir halde değildir. Yalnızca çalışma süresi izleme hizmetinden farklı olarak performans izleme hizmeti, gerçek bir kullanıcı web sitenizde dolaşırken site trafiğinin durgun görünmesi gibi bir sorunu tespit eder. SEO tüm bunların yanı sıra sitenizi nasıl bir üst seviyeye taşıyacağınız konusunda ipuçları da sunar.