Webten para kazanmak bugün başlı başına bir sektör haline gelmiş durumda. Bu sektörde yer alarak, siz tatildeyken ya da çeşitli aktivitelerle meşgulken size arka planda sürekli para kazandıracak bir web sitesi sahibi olmak günümüzün en karlı işlerinden bir tanesi durumunda Bir web sitesi sahibi olmak için yalnızca birkaç dolara bir alan adı satın almanız ve bu alanda sizi sektörünüzde ya da ilgilendiğiniz alanda ön plana çıkaracak ayrıntılı bir çalışma yapmanız gerekiyor.

Eğer işin yazılımsal boyutu konusunda uzman değilseniz SEO bu alanda size yardımcı olan temel yazılımsal hizmetleri sunarak çevrimiçi ortamdaki varlığınızı sağlayan bir araç görevi görüyor.

SEO hizmetleri kapsamında web tabanlı yazılımların geliştirilmesi, web sitesi tasarımı, arama motoru optimizasyonu, raporlama gibi temel hizmetler bulunuyor. Arama motoru optimizasyonu sitenizin, internetin sürekli değişen ve gelişen bilgi içeriğinde kaybolup gitmemesini engellemek adına, yeni içeriklerle her an güncel kalmasını ve internet kullanıcıları için ilk ulaşılan, en güvenilir durumdaki web sitesi olmasını sağlıyor.

SEO’nun en yenilikçi hizmetlerinden bir tanesi olan responsive web tasarımı bugün dünyanın yalnızca %25’inde kullanılıyor. Web sitenizin, farklı işletim sistemlerine sahip olan mobil ve masaüstü cihazlarda üstün kullanıcı deneyimi ile çalışmasını sağlayan, uyumlu görünüm modu özelliği taşıyan Responsive web tasarım aracıyla web sitenizi daha kullanışlı hale getirebilmeniz mümkün.

Sitenizin ya da Ürünlerinizin Reklamını Nasıl Yaparsınız? ? 

İyi optimize edilmiş bir siteye daha fazla ziyaretçi çekmenin en kolay yollarından bir tanesi elbette sitenin ve sitede pazarlanan ürün ya da hizmetlerin reklamını en doğru şekilde yapmak. İşletmenizi web ortamında bilinir hale getirmek amacıyla, ilgi çekici ve kaliteli reklamlar tasarlayabilir, dijital reklamlarla marka bilinirliğinizi zirveye taşıyabilirsiniz.

Google ADS hem reklam tasarımı hem de reklam envanterinizin mükemmel yönetimi açısından çevrimiçi ortamda rakiplerinize fark atmanız için en etkili araçlardan biri. Elbette reklamlarınızı Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarında ya da LinkedIn gibi platformlarda yayınlayabilmeniz ve yönetebilmeniz de mümkün.

LinkedIn Dijital Reklamcılığa Uygun mu? ? 

LinkedIn’in profili genellikle web kullanıcılarının alanlarında ne kadar başarılı olduklarını ya da profesyonelliklerini kanıtlama amacı ile oluşturulur. LinkedIn belli bir sektör ya da alandaki profesyonellerin bir araya gelmesini kolaylaştıran bir platformdur.

Yani çeşitli ürün ya da hizmetleri satın almak isteyen web kullanıcıları LinkedIn yerine genellikle arama motorlarını kullanır. Ancak kaliteli şekilde tasarlanmış reklamlar LinkedIn üzerinden hedef müşteri kitlesine yayınlandığında, marka bilinirliğinizi artırma gibi bir avantaj sağlamış olursunuz. LinkedIn bu açıdan güçlü bir dijital reklamcılık aracı olarak görülebilir.

LinkedIn’e Nasıl Reklam Verilir? ? 

LinkedIn’e reklam vermek için LinkedIn ADS linkini kullanarak yeni bir reklam kampanyası başlatmanız gerekiyor. LinkedIn üzerinden birden fazla reklam kampanyası yürütebilir birbiri ile bağlantılı olan kampanyaları bir reklam envanteri gibi yönetebilirsiniz.

Daha sonrasında reklamınızı hangi dilde yayınlayacağınızı seçmeniz gerekir. LinkedIn Türkçe olarak yazdığınız bir reklamı farklı dillere çevirmez fakat İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi dünyanın en fazla kullanılan dillerinde reklamlar yazmanıza olanak tanır.

LinkedIn ‘de reklamınızı metin ya da video şeklinde düzenleyebilirsiniz. Reklam metninizi yazmadan önce, LinkedIn kullanıcılarının tasarladığınız reklama tıkladıklarında nereye yönlendirileceklerini belirlemeniz gerekir. Kullanıcılar doğrudan dijital pazarlama sitenize ya da siteniz ile aynı amacı taşıyan sizin belirlediğiniz herhangi bir sayfaya yönlendirilebilir.

Sonrasında reklamınızı markanızla en alakalı görünen kullanıcı kitlesine yayınlamak için reklam hedefleme yapabilirsiniz. LinkedIn ’de reklam yayınlarken günlük bütçe ayarlaması yapabilmeniz mümkündür.