google-my-busines-nedir_image

YOUTUBE’A HERKESE AÇIK KULLANICI ADLARI GELİYOR:

YOUTUBE’A HERKESE AÇIK KULLANICI ADLARI GELİYOR:

YOUTUBE’A HERKESE AÇIK KULLANICI ADLARI GELİYOR:

YouTube tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Instagram veya TikTok gibi platformlarda yayın olarak kullanılan "@kullanıcı-ismi" kalıbı, ilerleyen dönemde YouTube'da da yer alacak.

Her YouTube kullanıcısı, kanal sayfalarından YouTube’un TikTok’a rakip olan özelliği Shorts’a kadar platform genelinde geçerli olan benzersiz bir kullanıcı adına sahip olacak. Kullanıcılar yorumlarda, video açıklamalarında, başlıklarda ve daha fazlasında başkalarından bahsetmek için bu tanımlayıcıyı kullanabilecek. YouTube, içerik oluşturucuların kitlelere ulaşmasını ve görünürlüğü artırmasını kolaylaştıracağını söylüyor.

YouTube'a kadar pek çok platformda bulunan bu özelliğin getirilmesinin nedeni, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini artırmak.

KULLANICILAR BİRBİRİNİ KOLAYCA ETİKETLEYEBİLECEK:

YouTube'un açıklamasına göre tanıtıcılar, paylaşılan video ve Shorts'larda açıklama bölümüne eklenebilecek. Ayrıca bir kullanıcı, tıpkı Instagram veya TikTok'ta olduğu gibi herhangi bir videonun altına yorum olarak da etiketlenebilecek. Tanıtıcılar, mobil cihazlarda Shorts videoların izlendiği alanda da karşımıza çıkacak.

BU ÖZELLİK ETKİLEŞİMİ ARTTIRACAK:

YouTube, bu haftadan itibaren kullanıcıları, seçme sıraları geldiğinde bilgilendirerek kullanıcı adlarını kademeli olarak kullanıma sunacak. Bu da bazı kişilerin diğerlerinden önce kendi haklarını talep edeceği anlamına geliyor. YouTube'un açıklamasına göre tanıtıcılar özelliğinin dağıtımına başlanmış durumda. Bu bağlamda; eğer bir kullanıcı YouTube kanalı için benzersiz bir URL oluşturmuş ise tanıtıcısı da o benzersiz URL'deki ibare olacak. Ancak böyle bir şey söz konusu değilse istenen herhangi bir ibare tanıtıcı olarak atanabilecek.