google-my-busines-nedir_image

Neden SEO Yaptırmalısınız?

Neden SEO Yaptırmalısınız?

Günümüzde internetin sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi sınırsız bir bilgi kaynağı olması. İnternet, sınırsız bilgi kaynağı olmasının yanı sıra kendi üretiminiz olan ürünleri ve dijital uygulamaları pazarlayabileceğiniz, firmanızın tanıtımını geniş kitlelere en etkili şekilde yapabileceğiniz, markalaşma yolunda size önemli bir getiri sağlayacak değerli bir kaynak ve para kazanma aracı.

Kendi web sitenize sahip olarak, insanlara yardım edebilir, eğlenerek öğrenmelerini sağlayabilir, sitenize faydalı içerikler ekleyerek web ortamına değer katabilir, tüm bunları yaparken para kazanabilirsiniz. Üstelik bir web sitesi kurarak para kazanmak için zamanınızın tümünü bilgisayar başında geçirmenize ya da bir yazılımcı olmanıza gerek yok.

Siz tatilinizi yaparken ya da gününüzü eğlenceli aktiviteler ile geçirirken arka planda size sürekli bir gelir kaynağı oluşturan bir web sitesi için tek ihtiyacınız olan kaliteli bir SEO hizmeti.

SEO Nedir?

SEO, çevrimiçi ortamda yer almak isteyen milyonlarca kişi için kişi ya da firma hedeflerine yönelik site kurulumu, web sitesi tasarımı, sitenin geliştirilmesi, kullanıcı trafiğine hazır hale getirilmesi için yapılan yazılım tabanlı çalışmaların bütününü oluşturuyor.

SEO kapsamında olan anlık raporlama, sitenizin güncel durumunu görüntüleyebilme şansı sunuyor. Arama motoru optimizasyonu ile sektörünüze yönelik belli anahtar kelimeler internet kullanıcıları tarafından Google’da aratıldığında, sitenizde yer alan metin içerikleri, animasyon, video ve görseller, sitenin tasarımı yeterince kaliteli ise Google sitenizin aramalarda ilk sırada yer almasını sağlıyor. Böylece siteniz daha güvenilir, daha fazla ziyaret edilen, ziyaretçi trafiği daha yoğun olan yani daha çok para kazandıran bir hale geliyor.

Blog ve Dijital Pazarlama Sitesi Kurulumu

Web sitenizi hayatınızı belgelemek ve neler yaşadığınızı, aktivitelerinizi, gördüklerinizi ve öğrendiklerinizi insanlarla paylaşmak için kullanabilir, yalnızca size ait olan bir blog oluşturabilirsiniz. Sadece yaşamınızın bir kesitinden bir hikaye anlatarak milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz.

İnsanlar yaşamınıza ait gerçek öykülerde kendilerini gördüklerinde gönüllü olarak sitenizi takip ederler ve sitenizi arama motorunda üst sıralara taşımak için suni müdahaleler yapmanıza gerek kalmaz. Kendi web sitenize sahip olarak yeni arkadaşlar edinme fırsatınız da bulunuyor. Bugün pek çok kişi ev atölyesinde tasarladığı ürünlerin satışını kendi web sitesi üzerinden yapıyor.

Eğer satışa çıkarmaya karar verdiğiniz ürünleriniz varsa, SEO danışmanlığı hizmeti ile ürünlerinizi Google’da üst sıralara çıkararak tasarımlarınızı en hızlı şekilde milyonlarca kişinin beğenisine sunabilir ve hızlıca para kazanabilir hatta markalaşabilirsiniz. Elbette bunun için sadece size ait olan özgün bir web sitesi tasarımına sahip olmanız gerekiyor.

Web Sitesi Tasarımı

Arama motorunun sizi üst sıralarda görüntüleyebilmesi için web sitenizin tasarım yapılandırması karmaşık ve anlaşılması zor bir yapıdan oluşmamalıdır. Tasarımın kullanıcı uyumlu olması, ziyaretçi memnuniyetini sağlayabilmesi, ayrıntıların karmaşadan uzak bir biçimde düzenlenmiş olması, fazlalıklardan arındırılması gerekir. Görsellik bakımından sade bir üslup kullanılması web tasarımını daha kaliteli hale getirecektir.

Responsive web tasarım sitelerin bilgisayar, mobil cihaz ve tabletle uyumlu şekilde görüntülenmesini sağladığından son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Responsive web tasarım sitenin en yalın halini yansıtan, farklı cihazların ekranlarına uyumlu sayfalar oluşturan, kategorileri karmaşadan uzak biçimde sıralayan bir tasarımdır.

Bunun yanı sıra yazıların zoom yapmaksızın okunmasına imkan tanımaktadır. Responsive web tasarımında, mobil ve diğer cihazlarda siteniz tek bir alan adı ile görüntülenebilir.

SEO hizmeti aldığınızda, her iş sektörüne özel olarak profesyonel tasarımcılar tarafından oluşturulmuş yenilikçi ve sade grafik arayüzlerine sahip şablonlar arasından seçim yapabilme şansınız olur. Bunun yerine siteniz için yepyeni bir şablon tasarımı edinebilmeniz de söz konusu olabilir.