google-my-busines-nedir_image

NEDEN GOOGLE BENİM İŞLETMEM HESABINA İHTİYACINIZ VAR?

NEDEN GOOGLE BENİM İŞLETMEM HESABINA İHTİYACINIZ VAR?

Google tarafından işletmelere sağlanan bir özellik olan Google Benim İşletmem müşterilere ulaşmanın en doğru yollarından birisidir. Tek bir tıklama ile ulaşılma fırsatı sunan bu özellik hem işletmelere hem de müşterilere kolaylık sağlamaktadır. Bir Google Benim İşletmem hesabı, insanlar sizi çevrimiçi olarak ararken arama sonuçlarında görünmenize olanak tanır. Ücretsiz bir Google aracı olan Google Benim İşletmem, hem küçük işletmelerin hem de büyük işletmelerin uygun fiyatlı bir pazarlama aracı haline gelmiştir.

Google Benim İşletmem hesabına ihtiyacınız olup olmadığından emin değil misiniz? İşte Google İşletmem hesabı kullanmanız için birkaç güçlü sebep.

Keşfedilebilir Olmanızı Sağlar

Günümüzde tüketimin başladığı her yerde kullanılan ilk yol araştırmadan geçer. Araştırma için gerekli ilk şey ise dijitalde arama yapmaktır. Eski moda bir hırdavat dükkanı işletiyor olsanız bile, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz çevrimiçidir. Şirketinizi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aramaya genellikle burada başlayacaklardır. Google Benim İşletmem hesabına sahip olan bir hırdavat dükkanı olmak müşterilerinizin sizi diğer hırdavat dükkanlarından önce bulmalarını sağlayacaktır.

İster yaya trafiği ister web trafiği arıyor olun, Google nihai arama yönlendiricisidir. Bir Google Benim İşletmem hesabı, birisinin şirketinizi Google Arama ve Google Haritalar'da aradığında bulmasını sağlar.

Google Benim İşletmem hesapları da yerel SEO'nuzu geliştirir. Hesaba eklenen tüm bilgiler seo çalışmanızın güçlü olmasını sağlayan anahtar kelimeler içerir. Gelişmiş bir SEO’ya sahip olduğunuz zaman bir müşteri sizi aradığında, ikinci sayfada veya daha kötü bir sıralamada değil, birinci sayfada görünürsünüz. Bu faydaya ulaşmak için hiçbir bedel ödemediğinizi de tekrar hatırlatmak isteriz.

Google Benim İşletmem hesabı en iyi sonuçları almanızı sağlar. Hesaplar ayrıca analitiklere erişim sağlayarak ücretli ve organik reklam stratejilerinizde ince ayar yapmanıza olanak tanır. Bu sayede nasıl bir stratejide ilerlemeniz gerektiğini size göstererek maksimum faydaya ulaşmanıza yardımcı olur.

Müşterileri Bilgilendirmenizi Sağlar

Google Benim İşletmem listeniz iletişim bilgilerini, çalışma saatlerini ve diğer önemli ayrıntıları içerir. Hizmetleri genişlettiğinizi, geçici olarak kapattığınızı veya tamamen yeniden açtığınızı (COVID-19 gibi acil durumlarda özellikle yararlı bir özellik) paylaşmak için güncellemeler yayınlayabilirsiniz. Google Benim İşletmem hesapları güçlü yerel SEO'ya sahiptir, bu nedenle paylaştığınız bilgiler diğer sitelerin üzerinde sıralanır.

Google Benim İşletmem hesabınızda vereceğiniz yanlış bilgi ise kötü müşteri deneyimlerine ve kaçırılan fırsatlara yol açabilir. Bir müşterinin yalnızca mağazanızın kapalı olduğunu bulmak için mağazanıza gittiğinde hissettiği hayal kırıklığını hayal edin. Ya da belki açık olduğunuz halde, olası bir müşteriniz, emin olamadığı için rakiplerinizden birini seçebilir.

Google Benim İşletmem hesabı, müşterileri bilgilendirmenize büyük olanak tanır.

 

Tüketici Güvenini Arttırmanızı Sağlar

Google Benim İşletmem profili, şirketinize güvenilirlik sağlar. Bu konu ile ilgili kanıta mı ihtiyacınız var? Müşterilerin, Google İşletmem hesabı bulunmayan işletmelere kıyasla Google Benim İşletmem girişi olan işletmeleri ziyaret etme olasılığı % 70 daha yüksektir.

Başka bir araştırmada ise Google'da listeleri eksiksiz olan işletmelerin müşterilerden güven kazanma olasılığının iki kat daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır.

Satın alma kararları söz konusu olduğunda güven önemli bir faktördür. Bir tüketici kendini ne kadar güvende hissederse, satın alma olasılığı o kadar artar. Google ise sizlerin müşteriler gözünde güven sağlayabilmeniz ve maksimum faydaya ulaşabilmeniz için Google Benim İşletmem özelliğini sunmuştur.

Google Benim İşletmem incelemeleri güven oluşturmaya yardımcı olur. Think With Google tarafından yapılan araştırma, tüketicilerin % 88'inin kişisel öneriler kadar çevrimiçi incelemelere güvendiğini ortaya koymaktadır.

Google Benim İşletmem özelliğinin sağladığı faydaları işletmenizde de görmek için harekete geçin!