google-my-busines-nedir_image

İNSTAGRAM'A SANAL GERÇEKLİK (AR) REKLAMLARI GELİYOR

İNSTAGRAM'A SANAL GERÇEKLİK (AR) REKLAMLARI GELİYOR

İNSTAGRAM'A SANAL GERÇEKLİK (AR) REKLAMLARI GELİYOR:

Artık Instagram AR efektleriniz için reklamlar oluşturabilirsiniz. 3D e-ticaret teknolojisinde bilenen bir isim olan VNTANA , bugün Meta ile Facebook ve Instagram reklamlarına 3D reklamlar getiren teknoloji platformu entegrasyonunu duyurdu. Yeni entegrasyon aracılığıyla VNTANA, markaların Browzwear, Clo, Keyshot, Modo ve diğerleri gibi programlardan mevcut 3D tasarımlarını yüklemelerine ve bunları otomatik olarak Facebook ve Instagram standartlarına dönüştürmelerine olanak tanıyor. Bu 3B modeller daha sonra VNTANA üzerinden Meta kataloğunda yayınlanabilecek. Böylece markalar kolaylıkla 3B reklamlar oluşturabilecek. VNTANA'nın kurucu ortağı ve CEO'su Ashley Crowder, "Çevrimiçi reklamlardaki 3D ve AR teknolojisi, dijital tüketicilerle bağlantı kurmak isteyen markalar için bir sonraki sınır ve meta veri dünyasına atılan harika bir ilk adım" dedi.

Instagram AR efektiniz için reklam oluşturulması:

Instagram AR efektiniz için reklam oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Reklam Yöneticisi'ne gidin ve sol üst köşedeki +Oluştur'u seçin.
 2. Reklamınız için aşağıdaki reklam verme amaçlarından birini seçin:
  • Erişim
  • Marka Bilinirliği
  • Trafik
 3. Reklam kampanyanızı her zamanki gibi kampanya, bütçe ve plan, hedef kitle, optimizasyon ve yayın bilgilerinizi girerek oluşturun.
 4. Reklam seti seviyesinde, Reklam Alanları seçeneklerine geldiğinizde Manuel Reklam Alanları'nı seçin. Artık Instagram Mağazası hariç tüm Instagram Reklam Alanlarını seçebilirsiniz.
  • Instagram Reels'ı seçerseniz reklam düzeyinde video içeriğini yüklemeniz gerekir.
 5. AR efektinizin internet adresini (URL) zaten biliyorsanız:
  • Reklam Kreatifi kısmında Site internet adresi (URL) alanını (Yönlendirme alt kısmı) bularak Instagram efektinizin site adresini (URL) ekleyin. Eklenen adres şu formatta olmalıdır: https://www.instagram.com/ar/efekt_kodu.
  • Eylem Çağrısı otomatik olarak Kamerada Dene olarak değişmelidir.
 6. AR efektinizin internet adresini (URL) bilmiyorsanız:
  • Spark AR Hub'a gidin.
  • Efektler'e gidin.
  • Reklamını yapmak istediğiniz efekti seçin.
  • Paylaş'a tıklayın ve Instagram internet adresini (URL) kopyalayın.
 7. Sağ alt taraftaki Yayınla'ya tıklayarak reklamınızı tamamlayın.

Reklamlarınız değerlendirmeye gönderilecektir. Reklamınız değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır. Reklamınızı gören kullanıcılar Kamerada Dene Eylem Çağrısı düğmesine tıklayarak efekti doğrudan Instagram kamerada açabilecekler.