google-my-busines-nedir_image

İNSTAGRAM'A REPOST ÖZELLİĞİ GELİYOR

İNSTAGRAM'A REPOST ÖZELLİĞİ GELİYOR

 

Instagram’a Repost Özelliği Mi Geliyor?

Popüler sosyal ağ Instagram, hemen her hafta yeni bir güncelleme ve özellik ile karşımıza çıkıyor. Yaptığı yenilik ve güncellemelerle neredeyse her hafta düzenli olarak dijital gündemde yer almayı başaran Instagram’a bu defa çok kilit bir özellik gelebilir. İnternet medyasına yansıyan bilgilere göre Instagram, yakın zamanda repost özelliğini kullanıma sunacak.

Sosyal medya uygulamalarının yeni özelliklerine dair paylaşımları ile dikkat çeken Alessandro Paluzzi, 12 Mayıs tarihinde Instagram’ın bir repost özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Paluzzi, yaptığı yeni paylaşımlar ile Instagram’ın repost, yani yeniden paylaş özelliğine dair ekran görüntülerini de takipçilerine ulaştırdı.

Şimdiye kadar Instagram kullanıcıları, başka bir hesaptaki fotoğrafı veya videoyu kendi hesaplarında yayınlamak için, Instagram ile doğrudan alakası olmayan üçüncü taraf repost uygulamalarından faydalanıyordu.

 

Repost özelliği test ediliyor:

Bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalara başlayan sosyal medya platformu, repost özelliğini uygulamaya dahil etmek için çalışmalara başladı.

Uygulama içerisindeki paylaşım menüsüne eklenecek yeni buton, profildeki ikonların hemen yanında yer alacak.


Repost Özelliği Nasıl Kullanılır?

Normal şartlarda Instagram’da bulunmayan “repost” butonu yakın gelecekte platforma entegre edilecek gibi görünüyor. Bir başka deyişle, hali hazırda üçüncü parti uygulamalarla gerçekleştirilen repost, yeni güncellemeyle birlikte Instagram’a getirilecek. Uygulama içerisinde yer alan paylaşım menüsüne eklenecek olan yeni buton WhatsApp Status, Instagram Stories, SMS gibi diğer paylaşım seçeneklerinin hemen yanında yer alacak.

Daha açık anlatmak gerekirse; bir kullanıcı yeniden paylaşmak istediği gönderinin sağ üst köşesinde yer alan menü düğmesine tıklayarak özelliği aktif edebilecek. Ekrana gelen seçenekler arasında bulunan repost ikonuna tıklandığında, paylaşılmak istenen fotoğraf / video, kullanıcının kendi profilinde yayınlanacak.

Bu arada repost edilen içerikler ayrı bir sekmede yer alacak. Böylece kullanıcıların paylaşımlarıyla repost ettikleri birbirine karışmamış olacak. Kullanıcı deneyimi açısından önem arz eden bu detaya ek olarak repost edilen gönderide içerik sahibinin adı da gözükecek.