google-my-busines-nedir_image

Google My Busines Nedir?

Google My Busines Nedir?

İnternet, küresel çapta bilgi kaynağı olmasının yanı sıra ürün ve hizmet pazarlama çalışmalarınızı sanal ortama taşıyabileceğiniz, böylece marjınızı artırabileceğiniz elverişli bir altyapıya sahip olması açısından da çok değerli.

İşletmenizi tüm dünyaya açık hale getirmek, markanızın bilinirliğini artırmak için işletmeniz adına bir web sitesi kurabilir, sitenizi Google aramalarda üst sıralara taşıyarak daha fazla kişiye ürün ve hizmet ulaştırma imkânı yakalayabilirsiniz.

Google’ın bu hedefinizi gerçekleştirmek üzere geliştirdiği pek çok araç bulunmakta. SEO hizmetleri, Google’ın geliştirmiş olduğu, dijital reklamcılığa olanak tanıyan Google ADS başta olmak üzere diğer pek çok araçtan en kaliteli şekilde faydalanmanızı sağlayabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu Ne İşe Yarar?

SEO temel olarak, özellikle kurumsal yapıya sahip sitelerin geliştirilmesi konusunda en büyük destekçinizdir. SEO ile internet üzerinden bir alan adı satın aldığınızda, sektörünüze özel olan, yenilikçi, ilgi çekici ve üstün bir ziyaretçi deneyimi sunan bir web sitesi tasarımı oluşturulması, web sitenizin ziyaretçiye faydalı olan içeriklerle donatılması sağlanır.

Siteniz, yeni içerikler ile sürekli güncel tutulurken, sitenin çalışma durumu ve performansı, hizmetin yazılımsal boyutu ile sürekli kontrol altında tutularak, dijital ortamdaki varlığınızın geleceği güvence altına alınır.

Arama motoru optimizasyonunun en yenilikçi uygulamalarından biri olan, responsive web tasarım modeli sayesinde sitenizin mobil ve masaüstü cihazlarda ekran boyutlarına uyumlu şekilde görüntülenmesi sağlanabilir. SEO, site performansının raporlama ile size sürekli bildirilmesini sağlar ve sitenizin sürekli optimize halde kalmasına yardımcı olur.

Eğer bir işletme sahibi iseniz ve sanal ortamda daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız, web sitenize destekçi olarak, Google tarafından geliştirilen araçlardan biri olan Google Benim İşletmem aracını kullanarak bir işletme profili oluşturabilir, web üzerinde daha güvenilir bir işletme profili çizebilirsiniz.

Google Benim İşletmem Avantajları

Google Benim İşletmemde yer almanız, Google aramalarında ve Google haritalardaki varlığınızı yönetebilmeniz açısından faydalı olacaktır. İşletme bilgilerinizi profilinizde doğru bir şekilde düzenlemeniz, potansiyel müşterilerinizin ürün ya da hizmet satın almak istediklerinde size daha kolay bir şekilde ulaşabilmelerini sağlar.

Ücretsiz ve kullanımı kolay olan bir araç olan Google benim işletmem, ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyan web kullanıcılarının, çalışma saatleriniz ve açık adresiniz gibi bilgilere ulaşabildiğinden emin olmanızı sağlar. Google Benim işletmem kullanıcısı şirketlerin güvenilirliklerinin 2 kat daha yüksek olduğu bilinmektedir.

Müşterinizle Etkileşiminizi Yükseltin

Google Benim İşletmem aracılığıyla, sektörünüze yönelik aktivite ve faaliyetlerinizi özetleyen fotoğraflar yayınlayarak müşterilerinize dokunabilmeniz mümkün. Google Benim işletmem profiline fotoğraf ekleyen firmaların web sitelerine daha fazla tıklama aldıkları ve yol tariflerinin Google haritalar üzerinden daha fazla alındığı biliniyor.

Görsel tanıtımlar, işletmenizi sektörünüzdeki diğer firmalardan ayıran özellikleri öne çıkarma konusunda etkili olurken, potansiyel müşterinizin neden firmanızı tercih etmeleri gerektiğini gösterebilmeniz açısından faydalı olmakta. Bu araç aracılığıyla müşterilerinizin ilgisini çekebilecek teklifler yayınlayabilmeniz de mümkün.

İşletme Hesabınız Üzerinden Kampanyalar Oluşturun

Bunun yanı sıra Google Benim İşletmemde müşterilerinizin yorumlarını okuyup cevap verebileceğiniz bir kısım da bulunmakta. Google Benim İşletmem aynı zamanda müşterilerinizin size hangi yollarla ulaştığını verilerle bilginize sunma açısından da faydalı olmakta.

Potansiyel müşterilerinizden kaç tanesinin, Google Haritalar ve işletme hesabınızda görünür halde olan telefon numaranızdan size ulaştığını rakamsal olarak öğrenebilir, müşterilerinizin firmanızla, tıklama, takip, arama ve rezervasyon gibi yollardan hangileriyle iletişim kurduğunu görebilirsiniz. Bu özellik müşteri kitlenizin dijital kullanım davranışları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Google Benim İşletmem faaliyetlerinizi tanıtan akıllı kampanyalar oluşturmanıza kampanyalarınızın performansını izlemenize de olanak tanımakta.