Bir web sitesini organik içerik, yazılım ve tasarım bakımından en kusursuz hale getiren, sitenin genel gelişim durumu ile ilgili anlık raporlama yapan ve öngörü sunan çalışmaların bütünü arama motoru optimizasyonu ya da SEO olarak adlandırılıyor. SEO hizmeti alan bir site, kısa sürede Google’da en üst sıralara yerleşerek ziyaretçi trafiğini en üst noktalara taşıyabilir ve sahibine arka planda yüksek gelir sağlayabilir.

Bugün pek çok profesyonel web sitesi mobil ve masaüstü cihazlarla uyumlu görüntüleme sağlayan responsive web tasarım modelini tercih ediyor. Bu tasarım modeli özellikle kurumsal sisteler için oldukça elverişli bir model. Bir site sahibinin gelirini yükselmek için sitesinde çeşitli reklamlara yer verebilmesi mümkün. Bunun için tercih edilebilecek en iyi araç ise Google ADS.

Google reklam yöneticisi ile kurumsal firmanızın reklamlarını farklı sitelerde yayınlayarak, müşteri çekebilir, marka bilinirliğinizi artırabilir, firmanızın ismini tüm dünyaya duyurabilirsiniz.

Google ADS ile Neler Yapabilirsiniz? 

Google reklam yöneticisi ile yayın dışı videolar, ödüllendirilmiş reklamlar ve daha fazlası gibi çok çeşitli yenilikçi reklam biçimleriyle, kullanıcılara pek çok farklı cihazda etkili, ilgi çekici reklam deneyimleri sunabilirsiniz.

Google ADS ile web kullanıcılarına keyif veren reklamlar oluşturabilmeniz mümkün. Google ADS web kullanıcılarının hiç olmadığı kadar çok platformda daha fazla reklam içeriğine ulaşmasını sağlar. Üstelik Google reklam yöneticisi sayesinde ziyaretçilerin ve reklam verenlerin severek kullandığı herhangi bir cihaz ya da işletim sisteminde etkileyici reklam deneyimleri sunabilir.

Google ADS ile her türlü reklamı hedef ziyaretçi kitlenize uygun hale getirebilirsiniz. Kullanıcılar için zaman kaybı yaratan ve reklam kalitesini düşüren kesintili reklam deneyimleri geçmişte kaldı.

Google ADS reklam çeşitliliği sayesinde sitenizin görünümü, hissi ve işleviyle bağdaşan ve yerel reklamlarla eşleşen reklamlar yayınlamanıza olanak tanır.

Google ADS ve Reklam Satışı 

Google ADS ile tasarlamış olduğunuz reklamların satışını yaparak para kazanabilmeniz mümkün. Yani bu araç üzerinden para kazanabilmek için bir web sitesi sahibi olmanız ya da kurumsal bir firma olarak reklamlarınızla sitenize satın alım amacı olan müşteriler çekmeniz şart değil.

İyi bir dijital reklam tasarımcısı Google ADS için veri odaklı ve programlı reklam içerikleri üreterek para kazanabilir. Google ADS reklam tasarlamak, tasarladığınız reklamların satışını yapmanın haricinde kampanyalar oluşturmanıza da fırsat tanır.

Reklamlarınızı Tek Bir Noktadan Yönetin 

Üstelik reklamlarınızı yönetirken Google ADS’in programatik gücünden faydalanarak iş akışınızı basitleştirebilirsiniz. Bu araç ile tüm global fırsatlarınızı ve işlemlerinizi tek bir platformdan yönetebilir, birleştirilmiş iş akışlarıyla zaman kazanabilirsiniz.

Kusursuz bir otomasyon sistemi ile çalışan Google reklam yöneticisi, reklam rezervasyonlarından tutun açık müzayedelere kadar, dijital reklamcılığın her türlü boyutunda reklam gelirinizi tüm envanterinizde daha verimli bir şekilde yakalamanıza yardımcı olmak için veri odaklı öngörüler ve raporlar sunar ve her izlenimden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Müşteri Deneyimini Geliştirin 

Reklamlarınızdan en fazla geliri elde edebilmeniz için çalışan Google ADS, reklam envanterinizin kontrolünü tam anlamıyla ele alabilmenizi sağlayan tüm araçları tek bir platformdan sunuyor olmaması sebebiyle bugün dünyanın en çok tercih edilen dijital reklamcılık platformudur.

Reklam envanteriniz için rekabeti en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız müşteri deneyimini geliştirmeniz gerekir. Bu amacı yalnızca reklamlarınızı en iyi şekilde tasarlayıp yönetebileceğiniz donanımı yüksek, güçlü bir platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Google ADS sitenizin güvenliğinden ve hızından ödün vermeden, tüm talep kaynaklarınızı tek bir etiket üzerinde yönetmenizi sağlaması açısından güvenilir bir kaynaktır.