Sektörünüzde hızlı bir ilerleme gösterebilmenin önemli adımlarından bir tanesi, çevrimiçi ortamda yer alarak geniş bir kitleye ulaşma imkânı yakalamanızdır. Bunun için arama motoru optimizasyonu hizmeti alarak firmanıza ait sitenin en kısa sürede Google’da ilk sırada yer almasına ihtiyacınız var. SEO hizmeti alarak responsive web tasarım ile mobil ve diğer cihazlarla uyumlu görüntülenebilen, içerik bakımından kaliteli bir dijital pazarlama sitesi kurabilirsiniz. Sitenizin reklamını Google ADS ve sosyal medya ADS araçları ile yapabilir, marka bilinirliğinizi artırabilir, anlık raporlama ile sitenizin ya da firmanızın web ortamındaki temsilcisinin anlık durum görüntülemesini yapabilirsiniz.

Facebook Reklamları Ne İşe Yarar? 

Günümüzde hemen her web kullanıcısının bir Facebook hesabı bulunmakta. Ancak Facebook genellikle herhangi bir ürünü satın almak ya da satın alınmak istenen ürün hakkında araştırma yapmak için kullanılmıyor.

Bu amaçlar için arama motorlarının daha sık tercih edildiği biliyor. Facebook genellikle eğlence iletişim ve kişisel paylaşımlar için tercih edilen bir platform olması sebebiyle reklam vermek için dezavantajlı bir ortam gibi gözükmesine rağmen Facebook reklamları marka bilinirliğinizi artırmak adına harika bir araç olabilir.

Yani insanlar Facebook kullanırlarken reklamınıza rastladıklarında tıklayıp alışveriş yapmaya başlamasalar bile markanızın logosunu birkaç kez reklam olarak gördüklerinde varlığınızdan haberdar olurlar ve daha sonraki bir zamanda ihtiyaç duyduklarında doğrudan sitenizi satın alım için ziyaret edebilirler.

Bu seçenek özellikle henüz gelişmekte olan ürün markaları için bir tanıtım aracı olarak da tercih edilebilir. Facebook’a reklam vermek için Facebook reklam yöneticisini kullanabilirsiniz.

Facebook Ads Nasıl Kullanılır? 

Facebook reklam yöneticisi, özgün reklam kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olur. Reklam oluşturma akışını kullanarak kendi reklamlarınızı adım adım tasarlamanıza imkan tanır. Reklam yöneticisi ile reklam setlerinizi oluştururken erişim sağlamak istediğiniz hedef kitleyi, pazarlama hedefinizi, reklam formatını ve reklamınızı göstereceğiniz platformları seçebilirsiniz.

Facebook ADS, reklamlarınızı tasarlamanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda reklamlarınızı yönetmenizi de sağlar. Bu araç ile aynı anda çok sayıda reklamı yönetebilmeniz mümkündür. Birden fazla reklamı hedef kitlenize ve hedef kitlenizin bütçesine göre yönlendirebilir, reklam alanı ayarlarını düzenleyebilir, reklamlarınızın kopyalarını oluşturabilirsiniz.

Facebook ADS, tıpkı SEO raporlama da olduğu gibi reklamlarınızın performans durumu ile ilgili anlık veriler sunabilme özelliğine sahiptir. Oluşturmuş olduğunuz reklamların planlama raporlarının ve tüm kampanyalarınızın performansı ile ilgili güncel verileri görüntüleyebilir, üst düzey görüntüleme ile sizin için önemli olan kırılımları mercek altına alabilir bu şekilde kampanyalarınızı iyileştirme şansı yakalayabilirsiniz.

Facebook Reklam Yöneticisi Mobil Cihazlarda Kullanılabilir mi? 

Facebook reklam yöneticisi, android ve İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da kullanılabilmekte. Bunun için telefonunuza uygulamayı indirmeniz yeterli olmakta. Ancak mobil cihazlar için reklam yöneticisinin tüm özelliklerinden faydalanmak mümkün değil.

Facebook Özel Reklam Kategorileri Nelerdir?

Kredi, istihdam veya konut fırsatlarına yönelik her türlü reklam özel reklam kredisi kategorisinde yer almaktadır.

Kredi kartlarının tanıtımını yapan ya da kredi kartı teklifi oluşturan reklamlar, kurumsal ya da bireysel kredi reklamları, ev kredileri, yarı zamanlı ya da tam zamanlı işler, profesyonel sertifika programları ya da stajlar, iş sitelerinin ya da iş fuarlarının reklam tanıtımları, iş ilanlarını toplayan şirketler ya da arama motorları ile ilgili bilgi verici reklamlar özel reklam kategorisinde yer alır.

Daire satışı ya da kiralık daire reklamları, konut sahibi ve ipotek sigortası, gayrimenkul teminatlı finansman hizmetleri ile birlikte ev kredisi reklamları özel Facebook reklamları arasındadır. Gayrimenkul sağlayıcılarını ya da tüketicileri adil barınma yasaları konusunda bilgilendiren reklamlar özel reklam kategorisine girmez.