Temelde baskı tasarımı bir grafik tasarım sürecidir. Nihai ürünü dijital formda (.psd, .tif, .indd vb.) bir tasarımdır ve daha sonra kağıt, karton, plastik, metal, seramik vb. Gibi bir malzemeye basılır. Bu nedenle baskı tasarımı baskı sürecini, yani belgelerin ve diğer tasarımların basılı kopyalarının üretilmesini içermez. Baskı tasarımı çeşitli amaçlar için yapılır, ancak ana maddeler marka bilinirliği ve pazarlamadır.

BASKI TASARIM TÜRLERİ: 

Kartvizit Tasarımı 

Kartvizitler, marka kimliğinin ayrılmaz bir parçası oldukları için her türlü işte bir zorunluluktur. Bağlantılar kurmak ve iş ortakları (ve potansiyel müşteriler) çevrenizi genişletmek için, böyle ustaca tasarlanmış bir karta sahip olmak, her iş adamının sahip olması gereken bir şeydir. Kartvizitler genellikle isim, iş unvanı, iletişim bilgileri ve tabii ki şirket logosu ve / veya sloganı gibi temel kişisel (işle ilgili) bilgileri içerir.

Banner Tasarımı 

Afişler, kişisel veya ticari bir mesajı bir kumaş parçası, vinil, muşamba ve bazen su geçirmez kağıda yazdırmak amacıyla tasarlanmıştır. Markalaşma veya tanıtım amaçlı olduğu kadar kutlamalar ve diğer özel günler için de kullanılabilirler. Doğal olarak, ilk önce elle yazılmış ya da boyanmıştı, ancak şimdi dijital olarak tasarlanıyor ve basılıyor - bu da süreci hızlandırıyor ve profesyonel bir afiş tasarım hizmeti ve en yüksek kalitede çıktı sağlıyor.

Broşür Tasarımı 

Şirketler, hizmetlerini ve ürünlerini sunmak için genellikle broşür baskı tasarımına ihtiyaç duyar. Broşürler, katlanmış bir kağıt parçası üzerinde (genellikle A4, üç kez katlanmış) veya birbirine dikilmiş (ancak ciltlenmemiş) birkaç sayfadan tasarlanmıştır. Broşürler genellikle bir logo, CTA ve bir web sitesi içerir - bir teklif veya başka bir reklam mesajıyla birlikte ustaca tasarlanmıştır.

Flyer Tasarımı 

El ilanları (el ilanları olarak da yazılır) oldukça basit bir baskı materyali türüdür. En ucuz reklam biçimlerinden biri olmasının yanı sıra (genellikle A5 biçiminde veya daha küçük bir kağıt parçası üzerine basılmıştır), en geniş kitlelere doğrudan kolayca ulaştıkları için en etkili olanların başında gelirler. sokak. İnsanları basılı el ilanları aracılığıyla çeken en önemli şey, kesinlikle etkili tasarımdır.

Etiket ve Ambalaj Tasarımı 

Tüketim çağında, ambalaj ve etiket tasarımının ticari rolü, müşterileri çekmek ve ürünü raftaki diğer ürünlerden ayırmaktır. Yalnızca çekici fikirler öne çıktığı ve piyasaya sürüldüğü için etiketler ve ambalaj genellikle en yaratıcı baskı tasarım türlerinden biridir.

Afiş – Poster Tasarımı 

Posterler temelde büyük bildirimler, resimler veya büyük bir kağıda basılmış reklamlardır. Yoldan geçenlere net bir mesaj göndermek için birleştirilmiş kelimeler ve resimler içerirler, ancak en iyi şekilde tasarlanıp kaliteli kağıda basıldığında görünürler. Renk seçimi, öğe konumlandırma ve sözcükler, birlikte bu mesajın bir posterde geçmesini etkileyen şeydir.

Alışveriş Çantası (Ambalaj) Tasarımı 

Ürün satan sektörlerde (ayakkabı, mücevher, giyim, kozmetik vb.) Alışveriş poşetleri bir zorunluluktur. Yürüyen bir promosyon ürünü olarak, reklam amaçlı mükemmeldirler çünkü genellikle tekrar tekrar kullanılırlar.